Jdi na obsah Jdi na menu

Zvýšení kvality a modernizace místností OÚ Žďárky

              

Zvýšení kvality a modernizace místností OÚ Žďárky

Obec Žďárky v minulém roce podala žádost o dotaci do výzvy č. 5 z programu rozvoje venkova z MAS Stolové hory (http://www.mas-stolovehory.cz/) č. 15/000/00000/452/00165 s názvem „Základní služby a obnova vesnic ve venkovských oblastech“. Záměrem projektu s názvem „Zvýšení kvality a modernizace místností na OÚ Žďárky“ je zvýšení kvality zázemí pro spolkovou činnost, zlepšení zázemí pro knihovnu a pro obecní úřad pomocí zkvalitnění a modernizací dosud nevyužívaných místností na obecním úřadě. Během realizace projektu došlo k propojení místností v jednu. Místnost slouží jako školící i jako klubovna pro SDH Žďárky, TJ Sokol, Včelaře a místní seniory, k jejich setkávání. Nelze opomenout ani návštěvníci knihovny, exkurze pro děti ze základní a mateřské školy včetně čtenářského a zdravotnického kroužku. Zároveň bude místnost využita i pro účely obce. Prostory byly málo využívané z důvodu zastaralého vybavení a nekomfortnosti. Z poskytnuté dotace bylo pořízeno vybavení, jako je např. projektor, notebook, židle a stoly, kuchyňský kout s dřezem. Nové vybavení zvýšilo kvalitu zázemí. Místnosti byly vystěhovány,  vymalovány, dveře včetně zárubní natřeny a uklizeny s pomocí členů sboru dobrovolných hasičů, TJ Sokola a ostatních dobrovolníků (zaměstnanci obce, knihovnice apod.). Výzdoba bude doplněna fotografiemi činnosti spolků, obce a obrázky dětí ze ZŠ a MŠ Žďárky. 

Výše dotace činí 80%  z uznatelných nákladů. 

Další informace o projektu budou zveřejněny ve Žďáreckém zpravodaji v roce 2022.

dotace1.jpgdotace2.jpgdotace3.jpgdotace4.jpg 

 

Archiv

Kalendář
leden / 2023

Statistiky

Online: 1
Celkem: 104033
Měsíc: 1691
Den: 57